Nazywam się
Bartłomiej Owczarek

i jestem Adwokatem

Od niemal dwudziestu lat pomagam swoim klientom w prowadzeniu różnych spraw związanych z nieruchomościami.

Udzieliłem tysięcy porad prawnych i prowadziłem setki postępowań sądowych nabywając przy tym wiedzę i doświadczenie, którymi chcę się podzielić z Tobą na tej stronie oraz w materiałach wideo kręconych przy okazji.

W ten sposób zamierzam łączyć moje dwie pasje – prawo oraz pisanie. Zawsze lubiłem pisać i nie ukrywam, że jestem w tym dobry. Więc czemu nie popisać trochę o nieruchomościach dla Ciebie zamiast poświęcać swój talent w całości na pisma procesowe?

W wolnych chwilach.

Prywatnie uwielbiam czytać, biegać i jeździć na rowerze (staram się oddawać się jednej z tych rzeczy zawsze, gdy uda mi się skraść trochę czasu dla siebie) nadto moją pasją są podróże (zarówno te małe jak i duże).

Mam tak, że wracając z jednego wyjazdu już myślę o kolejnym i choć pandemia troszkę mnie zastopowała w 2020 roku w tym już nie zamierzam się poddawać bez walki.

Każda podróż Nas wzbogaca i pozwala spojrzeć na siebie, swoje życie z zupełnie innej perspektywy.

Dobrze znam się na prawie nieruchomości.

W pracy.

W pracy Adwokata cenię to, że każdy dzień jest inny a każda sprawa może się okazać zupełnie nowym i ciekawym wyzwaniem.

Naturalnie zdarzają się tematy powtarzające się ale per saldo nie jest ich tak dużo aby praktyka adwokacka kiedykolwiek się znudziła.

Życie czasem pisze scenariusze, które nie śniły się najbardziej utalentowanym pisarzom, a my – Adwokaci – musimy niejednokrotnie pomagać w sprawach znacznie wybiegających poza wyobraźnię ustawodawcy lub komentatorów.

Prawo nieruchomości.

Dlaczego nieruchomości? Bo prawo rzeczowe jest ciekawe i złożone a czasem bardzo skomplikowane. Więc trzeba ruszyć głową i nie każdy daje sobie z tym radę.

Bo pod jednym prostym hasłem kryją się tysiące zagadnień.

I choć sprawy związane z nieruchomościami – choć nie zawsze mocno skomplikowane – często są długotrwałe i kosztowne to jednak na koniec potrafią dać wiele satysfakcji.

Inna sprawa, że piętą achillesową w sprawach związanych z nieruchomościami jest często (nie zawsze) niska jakość zarówno prawników obsługujących te transakcje jak i sądów (też nie zawsze) zarówno wieczystoksięgowych jak i rozstrzygających merytorycznie spory na tle nieruchomości.

Nie przypadkowo najdłuższe sprawy, które prowadzimy w kancelarii dotyczą nieruchomości.

Jeśli masz spór z nieruchomością w tle bardzo często musisz się uzbroić w cierpliwość i liczyć z koniecznością zainwestowania w postępowanie czasu i odpowiednich środków. Niektóre sprawy, z uwagi na wartość nieruchomości lub jej jej możliwości inwestycyjne, nie są wcale opłacalne.

Ale znacznie częściej skórka jest warta wyprawki.

Ode mnie dowiesz się m.in. jak odróżnić sprawy opłacalne od tych, które lepiej pominąć.

Twój udział.

Na pewne tematy patrzę z punktu widzenia prawnika.

Nic na to nie poradzę, jestem nim i byłem szkolony aby określone tematy postrzegać przez pryzmat obowiązujących przepisów. Biorę pod uwagę, że że Ciebie mogą interesować kwestie, nie poruszane na mojej stronie.

Dlatego też zapraszam do udziału w tworzeniu tego bloga.

Wszelkie ciekawe zagadnienia które mi podeślecie, nie pozostaną bez echa i zostaną przeanalizowane na mojej stronie.

Obserwuj mnie w mediach
społecznościowych
:

Wybierz, co Cię interesuje:

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.